mapa strony   |   kontakt   |

Wolontariat – szansa dla integracji

19.07.2015, 14:31

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu i Centrum Wolontariatu w Warszawie współpracują w ramach projektu „Wolontariat – szansa dla integracji” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. W miesiącu kwietniu 2015r. odbyły się szkolenia w trzech szkołach z terenu Gminy Przasnysz. Celem szkoleń była aktywizacja młodzieży do nowych form aktywności, przekazanie fachowej wiedzy i pobudzenie świadomości związanej z pracą wolontariusza.

Wolontariat to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu mają na celu łączenie na poziomie lokalnym ludzi chętnych do niesienia pomocy z ludźmi, którzy takiej pomocy potrzebują. Zachęcamy innych do poświęcania swojego czasu wolnego, wiedzy i umiejętności na rzecz innych osób, grup społecznych, organizacji czy instytucji. Na podjęcie działalności wolontarystycznej każdy moment jest dobry.

W szkoleniu „Dlaczego warto być wolontariuszem?” wzięło udział 23 uczniów z Zespołu Szkół w Nowej Krępie.

W szkoleniu „Do wolontariatu gotowi… Start!” wzięło udział 18 uczniów z Zespołu Szkół w Bogatem.

W szkoleniu „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?” wzięło udział 10 uczniów z Zespołu Szkół w Lesznie.

Wszystkie osoby chętne do współpracy oraz osoby, które potrzebują takiej pomocy zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

Pokaż metryczkę tego dokumentu drukuj 
Wiadomość oglądana razy: 529
Opublikował: Paulina Zaborowska
Publikacja dnia: 19.07.2015, 14:31
 
Ukryj metryczkę tego dokumentu     drukuj 


bip.gov.pl
www.efs.gov.pl